MOODBOARD 01 : AYDINLIK & ÖZGÜR GÜNLER

moodboard_REyeniyil

Eski evin salonunda siyah mermer ve boyumdan büyük aynasıyla oldukça heybetli şöminenin önünde duruyorum. Buz pateni yapan kızlara hayran, halının üzerinde dans ettiğim ilkokul günleri. Küçük bir kızım. Televizyondaki über süper artist gibi güzel olmanın pazarlığını yapıyorum tanrı ile.

O günden bugüne köprünün altından öyle sular akıyor ki o sularla adını sanını bilmediğimiz öteki beriki güneş sistemlerindeki gezegenlerde hayat bile başlıyor. Doğum günü yılbaşı derken dilekler önce düşünce ve duygunun çarklarından geçerek dileniyor sonra seneler, deneyimler, yüzleşmeler ve farkındalıkla kırpıla kırpıla vardan yok oluyor.

Bugünlerde yeni yaş mumu üflerken ya da saatler eski yıla artı bir eklerken kalbimi zihnimi dolduran tek bir şey var. İş, güç, para pul, gezme tozma, aşk meşk… Değil artık dileklerim. Gerçi arada bir Doutzen Kroes gibi bir yaratık gördüğümde bir günlüğüne şöyle bir şey olsam nasıl olurdu diye şapşal düşüncelere dalıp gittiğim oluyor tabi. Lakin kalbimdeki dilek bambaşka…

İçimin en derinlerinden koşup çıkagelen  o özlemle sana, bana, var oluş mücadelesiyle çırpınan ve nefes alıp veren her bir varlığa aydınlık ve özgür günler diliyorum.

Yepyeni, özgür ve aydınlık bir yıl dileğiyle…